- Обзор
- Характеристики
- Отзывы0
Aparate de aer condiționat ecologice
Kaisai ECO
Modelul KEX
Aparate aparate de aer condiționat create Cu gândul la tine
GAMA LARGE DE TEMPERATURI
Aparatul de aer condiționat poate funcționa într-un interval larg de temperaturi externe: de la -15 la 50°C în modul de răcire și de la -25 la 30°C în modul de încălzire.
EFICIENȚA ENERGETICĂ
Modul economic vă permite să economisiți până la 70% energie în comparație cu lucrul în modul convențional.
ECO-FRIENDLY REFRIGERANTUL
R32 are un coeficient scăzut de încălzire globală (GWP), o mai bună răcire și o eficiență a încălzirii decât R410A. Datorită capacității de 20% în volum, cantitatea de factor în aer condiționat poate fi mai mică decât înainte.
PILOT MULTIFUNCȚIONAL
Datorită acesteia, puteți seta cu ușurință parametrii de aer corespunzători în cameră. Telecomanda wireless are multe funcții utile pentru utilizator.
WIFI-UL OPȚIONAL
Aparatul de aer condiționat este adaptat pentru a instala un modul WiFi, datorită căruia puteți controla dispozitivul cu o tabletă sau un smartphone.
KEX
Aparate de aer condiționat care economisesc energie
Caracteristici
- Mod de operare: auto, răcire, încălzire, ventilație
- Ventilatoare de înaltă performanță ale unității interne și externe alimentate de motoare DC
- Funcție de încălzire fixă 8°C
- Funcția senzorului de temperatură din telecomandă
- Funcția de auto-curățare a evaporatorului
- Coeficienți de înaltă valoare SEER / SCOP
- Posibilitatea de a conecta scurgerea condensului pe ambele părți
Dosarul Kaisai Eco

Soluții universale
Aplicație
Camere și case rezidențiale
Facilități de utilizare Public și administrație
Hoteluri, proprietăți gastronomică
Săli de birouri, Săli de conferințe
Aparate de aer condiționat eficiente
Date tehnice
- Putere nominală de răcire: 2.6/3,5) / 5.3 / 7.0 kW
- Putere nominală de încălzire: 2.9 / 3.8/5.6 / 7.3 kW
- Tehnologia DC Interofili
- Filtru de plasă cu densitate HD crescută
- Lungimea maximă a sistemului de refrigerare: 25- 50m
- Înălțimea maximă a sistemului de refrigerare: 10 – 25m
- Refrigerant R32
- Clasa energetică A++/ A+
- Temperatura de funcționare recomandată pentru modul de răcire: – 15 ~ 50°C
- Temperatura de funcționare recomandată pentru modul de încălzire: – 25 ~ 30°C
| Бренд | Kaisai |
| Цвет | Белый |
| Площадь обслуживания | 25 кв. м. |
| Инвертор | Да |
| Обогрев при минус | -15 °C |
| Класс энергопотребления | A++ |
| Тип кондиционера | сплит-система |
| Серия кондиционера | ECO |
| Мощность | 3400 — Вт |
| Потребляемая мощность | 710/730 |
| Габариты внутреннего блока | 70 × 55 × 27.5 см |
| Вес внутреннего блока | 7.5 кг |
| Габариты внешнего блока | 80.5 × 28.5 × 19.4 см |
| Вес внешнего блока | 22.7 кг |
| Максимальный перепад высот | 5 м |
| Максимальная длина трассы | 10 м |
| Диаметр трубок | 1/4 - 3/8 |

