- Обзор
- Характеристики
- Отзывы0
Confort și economie de energie fără compromisuri!
Aparatul de aer condiționat Vero reunește toate funcțiile inteligente și caracteristicile avansate necesare pentru a oferi o eficiență energetică reală – creând în același timp atmosfera perfectă în casa ta. Datorită tehnologiei iA Plus, acesta oferă performanțe excelente cu niveluri reduse de zgomot și un consum redus de energie. Cu modurile ECO și GEAR, poți maximiza economiile de energie prin limitarea consumului maxim de energie al unității. În plus, ionizatorul asigură un mediu interior curat și sănătos, în timp ce funcția Wi-Fi permite controlul de la distanță și compatibilitatea cu comenzile vocale – oferindu-ți confort zilnic, flexibilitate și liniște sufletească în fiecare moment.
5 Ani Garantie pentru toate aparatele de aer conditionat elcora
Toate aparatele de aer conditionat elcora sunt insotite de un certificat de garantie de 5 ani. Producția de calitate superioară și materiile prime de calitate garantează o funcționare perfectă și pe termen lung a produselor, chiar și în condiții dificile.
Caracteristici
Tehnologia iA Plus:
Este un algoritm inteligent care analizează continuu condițiile din interior și exterior.
Ajustează automat funcționarea compresorului pentru a menține temperatura ideală cu eficiență energetică maximă și zgomot redus.
Optimizează performanța pe termen lung, reducând uzura și costurile de întreținere.
Mod ECO
Setează temperatura la 24°C și ventilatorul pe modul Auto în timpul răcirii.
Ideal pentru utilizare zilnică, oferă o variantă ecologică de climatizare, cu consum redus de energie.
Menține confortul fără fluctuații mari de temperatură.
Follow ME
Telecomanda este echipata cu un senzor de temperatura. Atunci cand functia Follow Me este activata, temperatura detectata de telecomanda este sincronizata cu cea a aparatului, oferindu-va astfel conditii ideale ori unde v-ati afla in incapere.

Control Wi-Fi și Comenzi Vocale
Poți controla aparatul de oriunde, prin aplicația Inventor Control (disponibilă în Google Play și App Store).
Compatibil cu comenzi vocale (ex. Google Assistant), pentru o experiență hands-free.
Ideal pentru gestionarea temperaturii înainte de a ajunge acasă sau pentru programare automată.
Lamela Aurie
Proectie superioara pentru aparatul dumneavoastra de aer conditionat, in special in zone cu un nivel ridicat al umiditatii si potential coroziv crescut, precum zonele de coasta. Stratul de protectie aurit, anticoroziv, al unitatii exterioare protejeaza impotriva ploii, salinitatii ridicate din aer si a altor elemente corozive, asigurand cresterea performantei si extinderea perioadei de utilizare a aparatului. Stratul de protectie aurit al traseului frigorific din unitatea interioara va oferi, de asemenea, un mediu de locuit sanatos si curat!

Clasa energetica A++
O eficienta si o prformanta mai mare cu un consum redus de energie.
Functia anti-aer rece
La pornirea functiei de incalzire, viteza ventilatorului interior se va regla automat de la cel mai mic nivel la nivelul setat, in functie de temperatura evaporatorului.
Funcția GEAR
Permite limitarea consumului maxim de energie la 75% sau 50% din capacitatea totală.
Utilă în perioadele cu consum mare sau în spații mai mici, contribuie la reducerea facturilor.
Oferă flexibilitate în funcționare fără a compromite confortul.
Filtru de praf de mare densitate
Filtrul avansat optimizeaza eficienta de filtrare cu pana la 40%.
Performante excelente la incalzire chiar si la temperaturi de -15°C
Incalzire excelenta chiar si in zone cu temperaturi foarte scazute. Aparatele Inventor vor asigura conitii perfecte in incapere chiar si in cazul temperaturilor exterioare de -15°C.
Mod Turbo
Aceasta functie actioneaza ca un impuls pentru o perioada scurta si face ca spatiul respectiv sa se raceasca sau incalzeasca intr-o perioada mai scurta de timp.
Silențios (20dB)
Activează modul Ultra Silentios si bucurati-va de un sentiment absolut de liniste pura in camera ta.
Silențios (20dB)
Unitatea interioară este concepută pentru a oferi performanțe ridicate, cu un nivel scăzut de zgomot de doar 20 dB(A), astfel încât să vă puteți bucura de niveluri excelente de temperatură și condiții de liniște absolută.
Control Wi-Fi și Comenzi Vocale
Poți controla aparatul de oriunde, prin aplicația Inventor Control (disponibilă în Google Play și App Store). Compatibil cu comenzi vocale (ex. Google Assistant), pentru o experiență hands-free. Ideal pentru gestionarea temperaturii înainte de a ajunge acasă sau pentru programare automată.
Certificarea Eurovent
Aparatele de aer conditionat Inventor au fost certificate cu marca de calitate „Performanta Certificata Eurovent”, care verifica faptul ca aparatele noastre de aer conditionat indeplinesc standardele europene. Prin certificarea Eurovent, Inventor iși reafirma dedicarea de a furniza produse de ultimă ora, de inalta performanța, asigurand atat partenerii, cat si consumatorii de calitatea si fiabilitatea superioara a aparatelor noastre de aer conditionat.
| ION | Да |
| WIFI | Да |
| Бренд | Inventor |
| Цвет | Белый |
| Площадь обслуживания | 25 кв. м. |
| Инвертор | Да |
| Обогрев при минус | -15 °C |
| Класс энергопотребления | A++ |
| Тип кондиционера | сплит-система |
| Серия кондиционера | VERO |
| Мощность | 2900 — Вт |
| Потребляемая мощность | 800/1400 |
| Габариты внутреннего блока | 73 × 20 × 29 см |
| Вес внутреннего блока | 7.8 кг |
| Габариты внешнего блока | 72 × 27 × 49.5 см |
| Вес внешнего блока | 23.2 кг |
| Максимальный перепад высот | 10 м |
| Максимальная длина трассы | 25 м |
| Диаметр трубок | 1/4 - 3/8 |












