- Обзор
- Характеристики
- Отзывы0

Control Wi-Fi
Controlează-ți aparatul de aer condiționat sau sistemul de climatizare folosind un smartphone sau o tabletă conectată la internet. Telecomanda îți permite să pornești răcirea în zilele călduroase înainte de a te întoarce acasă. Situațiile de zi cu zi care ne însoțesc în viață sunt o sursă de inspirație pentru marca Haier în crearea de soluții inteligente. Controlul prin Wi-Fi este simplu și intuitiv. Setarea parametrilor de funcționare ai aparatului de aer condiționat este posibilă folosind o aplicație dedicată pe dispozitivul mobil. Aceasta garantează accesul la practic toate funcțiile aparatului de aer condiționat. Aplicația îți permite, de asemenea, să configurezi mai multe dispozitive. Sistemul de control prin Wi-Fi îți permite, de asemenea, să creezi programe de funcționare, cum ar fi cele săptămânale. Aparatele de aer condiționat Haier oferă diverse opțiuni de control wireless și cu fir.
MOD ECO:
Tehnologia ECO reduce consumul de energie cu 10-50% față de funcționarea standard. Un program special de control permite aparatului de aer condiționat să funcționeze la diferite niveluri de economisire a energiei. Pur și simplu apăsați butonul „ECO” de pe telecomandă, iar aparatul de aer condiționat va trece în modul de economisire a energiei.


SET DE FILTRE SUPLIMENTARE
Filtrele antibacteriene durabile îmbunătățesc calitatea aerului în spațiile climatizate.
FILTRU 3M
Filtrul 3M garantează absența diverselor substanțe nocive din aer. Acesta oprește acarienii de praf, polenul, sporii fungici, bacteriile, gazele de eșapament și fumul.

Avantaje 
Afișaj LED
Designul unic al panoului și al afișajului LED permite afișarea stării de funcționare și/sau a funcțiilor.

Control Wi-Fi
Controlați prin intermediul unui smartphone sau a unei tablete conectate la internet.

Reglarea jaluzelelor verticale
Motorul pas cu pas vă permite să reglați mișcarea verticală a jaluzelelor orizontale, oferind un flux de aer mai larg.

Somn confortabil
Modul de somn confortabil asigură funcționarea dispozitivului la cel mai scăzut nivel de zgomot posibil și reglează temperatura pentru un somn optim.

Flux de aer 3D
Fluxul de aer de la aparatul de aer condiționat este direcționat de jaluzele care direcționează fluxul de aer de la stânga la dreapta și de sus în jos.

Tehnologia de curățare automată
a schimbătorului de căldură îndepărtează murdăria, bacteriile, germenii și alte microorganisme de pe suprafața schimbătorului de căldură utilizând procesul de dezghețare prin expansiune termică.

Funcția de uscare
Când funcționează în modul DRY (Uscare), aparatul de aer condiționat ajustează automat funcționarea pentru a obține gradul adecvat de dezumidificare.

Filtrul 3M
oprește acarienii, polenul, sporii de mucegai, bacteriile, gazele de eșapament și fumul.

Funcția de flux de aer
Îmbunătățește fluxul de aer al aparatului de aer condiționat și îi extinde raza de acțiune, ajungând în fiecare zonă a camerei.

Modul Turbo Cooling
permite utilizatorilor să se bucure de o cameră răcoroasă într-un timp mult mai scurt.

Funcția „I FEEL”
citește temperatura camerei folosind un senzor situat pe telecomanda wireless, care garantează temperatura setată într-un anumit loc.
| Putere, BTU | 24000 |
| Suprafața camerei, m² | 70 |
| Compresor | Invertor |
| Clasa de eficiență energetică | A++ |
| Capacitate de răcire, kW | 6,2 |
| Putere de încălzire, kW | 6,3 |
| Consumul de energie electrică pentru răcire, kW | 2,0 |
| Consumul de energie electrică pentru încălzire, kW | 1,75 |
| Debit de aer, m³/h | 1100 |
| Nivel de zgomot, dB | 29 |
| Tipul de agent frigorific | R32 |
| Lungimea maximă a traseului, m | 20 |
| Diferență maximă de înălțime, m | 15 |
| Diametrul conexiunii, inch | 1/4x1/2 |
| Dimensiunile unității interioare, mm | 975x222x318 |
| Dimensiunile unității externe, mm | 800x275x553 |
| Greutatea unității interioare, kg | 11,6 |
| Greutatea unității exterioare, kg | 32,7 |
| Moduri de bază | Răcire / Încălzire / Dezumidificare / Ventilație |
| Mod de uscare | Da |
| Moduri suplimentare | Modul Wi-Fi |
| Filtre fine de aer | Da |
| Interval de temperatură de funcționare, răcire, °C | -20...+43 |
| Încălzire la, °C | -20...+24 |
| WIFI | Да |
| Бренд | Haier |
| Цвет | Белый |
| Площадь обслуживания | 70 кв. м. |
| Инвертор | Да |
| Обогрев при минус | -20 °C |
| Класс энергопотребления | A++ |
| Тип кондиционера | сплит-система |
| Серия кондиционера | REVIVE Plus |
| Мощность | 6200 — Вт |
| Потребляемая мощность | 1750/200 |
| Габариты внутреннего блока | 97.5 × 22 × 32 см |
| Вес внутреннего блока | 11.6 кг |
| Габариты внешнего блока | 800 × 27.5 × 55 см |
| Вес внешнего блока | 32.7 кг |
| Максимальный перепад высот | 10 м |
| Максимальная длина трассы | 25 м |
| Диаметр трубок | 1/4 - 1/2 |

